پرش به محتوای اصلی

اخبار معاونت فناوری و نوآوری

با حضور ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات؛ نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه (5G) در کیش به بهره برداری رسید.
با حضور دکتر ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، سرپرست منطقۀ آزاد کیش، مدیرعامل شرکت ایرانسل و جمعی از مدیران منطقه‌ای جزیره کیش، نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه (5G) کیش، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
[ تعداد بازدید : ۵۷۳ ]
در تکنولوژی 5G مزیت رقابتی داریم/ 5G علاوه بر عدالت ارتباطی، به ایجاد عدالت خدماتی هم کمک می کند.
راه‌اندازی و بهره‌برداری از نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه (5G) در روز دوشنبه مورخ 4/12/99 در جوار حرم رضوی و با حضور مسئولان و مدیران محلی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران شرکت ارتباطات سیار و مخابرات ایران برگزار شد.
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
[ تعداد بازدید : ۵۱۹ ]
اهمیت فناوری اطلاعات، در دوران همه گیری کرونا بیش از گذشته مشخص شده است / ارتقاء عدالت ارتباطی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین آغاز به کار چهارمین کنگره بین المللی سلامت همراه، با اشاره به ضریب نفوذ بالای ۹۰ درصدی اینترنت در کشور، این زیرساخت را در توسعه سلامت همراه، موثر دانست.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
[ تعداد بازدید : ۴۲۰ ]
115 سایت ارتباطی در استان کهگیلویه و بویراحمد، احداث یا ارتقا می یابند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کهگیلویه و بویراحمد، به تلاش ها برای جبران عقب ماندگی های مناطق روستایی و نقاط کمتر برخوردار و برقراری عدالت ارتباطی در سراسر کشور تاکید کرد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
[ تعداد بازدید : ۴۹۴ ]
امضای 5 تفاهم نامه در زمینه کاربست های فناوری 5G انجام پذیرفت
با مشارکت معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اپراتورهای تلفن همراه (ایرانسل و همراه اول)، دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و علوم پزشکی شهید بهشتی پنج تفاهم نامه در زمینه کاربست های فناوری 5G امضا شد.
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
[ تعداد بازدید : ۶۴۰ ]
افزایش سهم اقتصاد دیجیتال ایران تا سال 1404 به 10 درصد
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از خبرگزاری فارس به افزایش سهم اقتصاد دیجیتال ایران تا سال 1404 به 10 درصد اشاره کرد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
[ تعداد بازدید : ۷۹۱ ]
تسهیل‌گری در زمینه دیجیتالیزه کردن اقتصاد بیمه
در دیدار روز گذشته دکتر هاشمی و دکتر سلیمانی، آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تسهیل‌گری در زمینه دیجیتالیزه کردن اقتصاد بیمه اعلام شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
[ تعداد بازدید : ۵۲۳ ]
اهمیت تولید محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اینترنتی
سهم ما از شبکه جهانی اینترنت در دهه ۷۰ محدود به استفاده از محتوای تولید شده باقی دنیا و علی‌الخصوص غربی‌ها بود.
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
[ تعداد بازدید : ۵۲۱ ]
تشریح اقتصاد دیجیتال و برنامه‌های وزارت ارتباطات در سال جهش تولید در دیدار مجازی با شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد
نشست شورای راهبری ارتباطات و فناوری استان یزد با حضور مدیران استانی و استاندار محترم برگزار و آقای دکتر هاشمی نیز به نمایندگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به صورت ویدئو کنفرانس در این جلسه شرکت داشتند.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
[ تعداد بازدید : ۴۵۹ ]
استانداردسازی سامانه‌های آموزشی با همکاری وزارتخانه‌های ارتباطات و علوم / ارائه اینترنت رایگان برای ۹۰ درصد دانشگاهیان
در پی انتقاداتی مبنی بر عدم دریافت اینترنت رایگان آموزشی توسط برخی دانشجویان، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان برای آموزش‌های مجازی دریافت کردند و عدم دریافت اینترنت رایگان به‌دلیل اشکال در ارائه مدارک بوده است.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
[ تعداد بازدید : ۳۴۵ ]